Jeseň života

Autor: Anna Mészárosová | 15.5.2012 o 10:29 | (upravené 15.5.2012 o 10:40) Karma článku: 9,89 | Prečítané:  400x

Čas neúprosne letí a letí ako o preteky. Neviem či to schválne robí, ale zdá sami , že si nevie pomôcť. Treba sa zamyslieť kam to všetko vedie...

Čas neúprosne letí a letí ako o preteky. Neviem či to schválne robí, ale zdá sami , že si nevie pomôcť. Všimla som si nedávno jednu staručkú babičku. Sedela som v aute a ona kráčala predo mnou po chodníku  o paličke v krepsilónových šatách, ledva kráčala, kolísal ju vek a ja som sa v tom momente preniesla o 50 rokov dopredu. Cítila som sa na chvíľu babičkou, nepovšimnutou, knísajúcou sa z nohy na nohu. Sama si kráčala, asi ju už životná láska opustila. Ten pohľad som jej venovala snáď iba ja, dlhý a hlboký. Cítila som hlbokú empatiu, cítila som jej bolesti pri chôdzi, jej samotu a cítila som aj jej pozitívnu povahu. Jeseň života padne na nás každého, aj my zostaneme nepovšimnutí, starí a zhrbení a nepomôže nám  ani cítiť sa na  tridsať.Je mi ľúto tých starčekov a starenky, tých ktorí majú krásne vrásky dobroty, ako sa táto spoločnosť na nich vykašlala, ako kašle na všetkých. Ešte jeden pohľad pred pár rokmi  ma úplne dostal. Párik jesene sedel na lavičke v parku, uprene sa obaja na seba pozreli, usmiali a pobozkali sa na pery. V tom momente som cítila, že mne sa také niečo v starobe asi nestane. Mám pocit, že sme my mladí niečo stratili a už nenájdeme. Je mi z toho smutno, lebo keď sa pozriem navôkol, je takých čo hľadajú a nenachádzajú veľa. Niekto povie, že načo sa trápiť nad tým čo bude o 50 rokov, lenže prese preto je to tam kde to je, lebo sa to tých, ktorí o tom rozhodujú bytostne nedotýka či nechcú aby sa ich to dotklo. Ale rozhodujeme o tom všetci, lebo sme nevšímaví, nevnímaví a nič pre to nerobíme. Na slušný život má právo každý z nás bez výnimky. Len deti a starci nemajú buď právomoc alebo už silu za to bojovať. Až sa zmení mentalita a hodnoty ľudí, môžeme dúfať v lepšiu budúcnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?